KDO JSME?

Počátek

Firma SP Dražice s.r.o. byla založena v roce 1997 jako rodinný podnik, do něhož byly převedeny činnosti společníků dosud podnikajících jako fyzické osoby. Jednalo se převážně o projektování a stavební činnost v energetice.
Ještě téhož roku se středem našeho zájmu stává družstevní kombinát v Dražicích v konkursu. SP Dražice nejdříve kupuje dražickou vodní elektrárnu a v Dražicích zřizuje kanceláře. Ihned začíná nákladná přestavba vodní elektrárny, jež je ukončena spuštěním do zkušebního provozu v prosinci roku 1998.

V průběhu roku 1998 SP Dražice kupuje v Dražicích sklady a kovovýrobu včetně výroby lyžařského běžeckého vázání. Ve výrobě lyžařského běžeckého vázání společnost dále úspěšně pokračuje a k výrobě brzy přibude i další běžecké vybavení jako jsou boty, lyže a hůlky.


Rok 2006 až po současnost

V roce 2006 dochází k propojení s naším ruským partnerem a vznikají dvě dceřiné společnosti – česká SKOL s.r.o. a ruská Intersportgroup Ltd. Obě společnosti se zabývají hlavně výrobou a distribucí lyžařského běžeckého vybavení v příslušných regionech.

Společnost SP Dražice si ponechává všechny zbývající činnosti, zejména kovovýrobu a výrobu elektřiny. Nosnými projekty současného výrobního programu jsou výroba komponent pro dražického výrobce ohřívačů vody a výroba horolezeckých lopat.

Napište nám

Pokud máte otázky ohledně našeho podnikání, neváhejte se ozvat. Rádi vám poskytneme potřebné informace.

Přejít nahoru